Ranking oczyszczaczy powietrza do 500 zł w 2022. Najlepsze oczyszczacze TOP5

Coraz więcej z nas ma świadomość, że czyste powietrze w mieszkaniu to coś, co sprawia, że mniej chorujemy i mamy lepsze samopoczucie. Najlepszym sposobem na usunięcie z powietrza niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek stałych, grzybów i bakterii jest kupienie domowego oczyszczacza powietrza. Czy model do 500 zł może sprawnie wykonać to zadania? Tak, trzeba jednak wybrać odpowiednie urządzenie. Pomoże w tym nasz Ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza do 500 zł w 2022 roku.

13.09.2022

Udostępnij: Facebook Linkedin

Ranking oczyszczaczy powietrza do 500 zł w 2022. Najlepsze oczyszczacze TOP5

1 miejsce

Oczyszczacz powietrza Haus And Luft HL-OP-10

Oczyszczacz powietrza Haus And Luft HL-OP-10

Oczyszczacz powietrza Haus And Luft HL-OP-10 to urządzenie, które zdecydowanie zwycięża w naszym rankingu dzięki wysokiej wydajności oraz wbudowanym dodatkom w postaci lampy UV i jonizatora. Ob...

Czytaj dalej

Sprawdź ofertę w wybranym sklepie

2 miejsce

Oczyszczacz powietrza Sharp UA PE30E-WB

Oczyszczacz powietrza Sharp UA PE30E-WB

Sharp UA PE30E-WB to kompaktowy oczyszczacz powietrza, zachwalany jako idealny do sypialni. Przyznaliśmy mu drugie miejsce w rankingu ze względu na wysoką wydajność i funkcje dodatkowe. Posiada przepł...

Czytaj dalej

Sprawdź ofertę w wybranym sklepie

3 miejsce

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PN1E-W

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PN1E-W

Trzecie miejsce w naszym Rankingu najlepszych oczyszczaczy powietrza do 500 zł 2022 zdobył oczyszczacz powietrza Sharp UA-PN1E-W. To kompaktowy oczyszczacz z jonizatorem Plasmacluster. Ze względu na p...

Czytaj dalej

Sprawdź ofertę w wybranym sklepie

4 miejsce

Oczyszczacz powietrza TCL KJ120 F

Oczyszczacz powietrza TCL KJ120 F

Czwarte miejsce w naszym rankingu na najlepszy oczyszczacz powietrza do 500 zł 2022 zajmuje urządzenie TCL KJ120 F. To również niewielki oczyszczacz, który poradzi sobie w pomieszczeniac...

Czytaj dalej

Sprawdź ofertę w wybranym sklepie

5 miejsce

Oczyszczacz powietrza CECOTEC Total Pure 1000 Handy

Oczyszczacz powietrza CECOTEC Total Pure 1000 Handy

Oczyszczacz powietrza marki CECOTEC model 1000 Handy to urządzenie o mocy 25 W zdolne do filtrowania i oczyszczania 60 m³/h powietrza z pomieszczenia o maksymalnej wielkości 25 mkw. Na przedniej ...

Czytaj dalej

Sprawdź ofertę w wybranym sklepie

Promotion
Promocja

Promocja

Sprawdź jakie produkty czekają na Ciebie w zakładce OUTLET. Łap ostatnią okazję na zakup artykułów do domu w okazyjnych cenach!

Calendar Do odwołania User 10

1 miejsce

Oczyszczacz powietrza Haus And Luft HL-OP-10

Oczyszczacz powietrza Haus And Luft HL-OP-10

Oczyszczacz powietrza Haus And Luft HL-OP-10 to urządzenie, które zdecydowanie zwycięża w naszym rankingu dzięki wysokiej wydajności oraz wbudowanym dodatkom w postaci lampy UV i jonizatora. Obsługuje pomieszczenia o powierzchni do 30 m2. Doskonale sprawdza się w przypadku usuwania z powietrza kurzu, sierści, nieprzyjemnych zapachów, pyłków, zarodników pleśni, dymu i innych niepożądanych w powietrzu związków. Oczyszczacz jest wyposażony w dotykowy panel sterowania, który pozwoli operować dostępnymi funkcjami. Trzy poziomy prędkości obrotów wentylatora umożliwiają dostosowanie pracy urządzenia do aktualnych potrzeb. Dzięki timerowi możliwe jest ustawienie pożądanego czasu pracy oczyszczacza. Wyjątkowo cicha praca wentylatora pozwala na korzystanie z HL OP10 nawet w nocy. Istnieje możliwość wymiany 3-warstwowego filtra (filtr wstępny, filtr z węglem aktywnym, filtr HEPA), co pozwoli utrzymać skuteczność oczyszczania powietrza na stałym poziomie. O konieczności wymiany filtra poinformuje specjalny wskaźnik zamieszczony na panelu sterowania.

Dzięki zastosowaniu kombinacji filtrów, w tym HEPA H13, skuteczność oczyszczania powietrza osiąga 99,98%. Kolejne elementy wewnętrznego systemu separują cząstki stałe z przepływającego powietrza i zatrzymują je na powierzchni filtrów. Filtry powietrza funkcjonują przez cały czas pracy HL OP 10, natomiast lampa UV / jonizator działają jako opcjonalna funkcja, możliwa do uruchomienia poprzez panel sterowania.

Zobacz na:

Zalety:

 • Circle CheckPięciostopniowa filtracja
 • Circle CheckFiltr HEPA + węglowy
 • Circle CheckJonizator
 • Circle CheckLampa UV
 • Circle CheckTimer
 • Circle CheckTrzy tryby pracy wentylatora
 • Circle CheckCicha praca
 • Circle CheckKompaktowe wymiary
 • Circle CheckMinimalistyczny design
 • Circle CheckCADR 240 metrów sześciennych / h

Wady:

 • Circle X MarkPobór mocy max 50 W

Pięciostopniowy proces oczyszczania powietrza

Powietrze oczyszczane jest przez następujące elementy urządzenia: 

 • filtr wstępny - pierwszy etap procesu oczyszczania powietrza z kurzu i alergenów, włosów i sierści;
 • filtr z węglem aktywnym - eliminacja formaldehydu, benzenu, szkodliwych gazów oraz wszelkich niepożądanych zapachów;
 • filtr HEPA H13 - zasadnicza filtracja z kurzu, pyłków, alergenów, zarodników pleśni, dymu;
 • lampa UV - biologiczne oczyszczanie powietrza, eliminacja wirusów, bakterii, mikroorganizmów;
 • jonizator - regulacja poziomu jonów w powietrzu, która korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka i pozwala stworzyć atmosferę podobną do występującej w środowisku naturalnym, np. w lesie bądź nad morzem.

Świetne funkcje dodatkowe

Oczyszczacz posiada wygodny panel sterowania, który pozwala na łatwe zarządzanie funkcjami. Lampę UV oraz jonizator powietrza można włączać i wyłączać wedle potrzeby. Trzy tryby pracy wentylatora pomagają dostosować siłę filtracji, a timer daje możliwość zaprogramowania go na określony czas pracy.

2 miejsce

Oczyszczacz powietrza Sharp UA PE30E-WB

Oczyszczacz powietrza Sharp UA PE30E-WB

Sharp UA PE30E-WB to kompaktowy oczyszczacz powietrza, zachwalany jako idealny do sypialni. Przyznaliśmy mu drugie miejsce w rankingu ze względu na wysoką wydajność i funkcje dodatkowe. Posiada przepływ powietrza na poziomie 180 m3/h, który pozwala wykorzystywać go w pomieszczeniach o powierzchni do 21 mkw. Uwagę zwraca ładny design i niewielkie wymiary urządzenia. Sharp UA-PE30E-WB jest lekki, a do tego posiada wygodny uchwyt do przenoszenia. Do wyboru mamy cztery tryby pracy: Quick Clean, Maximum, Medium oraz Sleep. W trybie sleep urządzenie pracuje niemal bezgłośnie, nie utrudniając snu i legitymując się poborem mocy na poziomie zaledwie 13 W. Tryb maksymalnej wydajności to pobór mocy rzędu 51 W.

Zobacz na:

Zalety:

 • Circle CheckCztery tryby pracy
 • Circle CheckCicha praca
 • Circle CheckKompaktowe wymiary
 • Circle CheckMinimalistyczny design
 • Circle CheckWygodny uchwyt do przenoszenia
 • Circle CheckCADR 180 metrów sześciennych / h

Wady:

 • Circle X MarkBrak czujnika czystości powietrza
 • Circle X MarkBrak jonizatora

Dwustopniowy proces filtrowania powietrza

Podczas działania Sharp UA-PE30E-WB filtruje powietrze w sposób dwustopniowy. Filtr wstępny zatrzymuje duże zanieczyszczenia, w tym kurz, sierść zwierząt i włosy. Można go czyścić ręcznie raz na jakiś czas. Filtr HEPA H13 zatrzymuje inne zanieczyszczenia, w tym pył PM2.5 i PM10, wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów.

Wysoka moc oczyszczania

Urządzenie jest w stanie przefiltrować do 180 metrów sześciennych powietrze w ciągu godziny, co plasuje jego wydajność dość wysoko w rankingach oczyszczaczy powietrza.

3 miejsce

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PN1E-W

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PN1E-W

Trzecie miejsce w naszym Rankingu najlepszych oczyszczaczy powietrza do 500 zł 2022 zdobył oczyszczacz powietrza Sharp UA-PN1E-W. To kompaktowy oczyszczacz z jonizatorem Plasmacluster. Ze względu na przepływ powietrza na poziomie do 90 m³/h przeznaczony jest do małych pomieszczeń o powierzchni do 10 m². Urządzenie wyróżnia system wlotu i wylotu powietrza 360°, co sprawia, że oczyszczacz zasysa zanieczyszczenia ze wszystkich stron, a następnie rozprowadza powietrze równomiernie po całym pomieszczeniu.

Zobacz na:

Zalety:

 • Circle CheckTrzystopniowa filtracja
 • Circle CheckFiltr HEPA + węglowy
 • Circle CheckWlot powietrza 360 stopni
 • Circle CheckSystem jonizacji powietrza
 • Circle CheckKompaktowe wymiary
 • Circle CheckElegancki design
 • Circle CheckCADR 90 metrów sześciennych / h

Wady:

 • Circle X MarkDo pomieszczeń o maksymalnej wielkości 10 mkw

Jego najważniejsze zalety to małe wymiary i cicha praca – już od 22 dB w najniższym trybie. Doskonale sprawdzi się w sypialni lub w pokoju dziecięcym. Kolejna zaleta tego urządzenia to niski pobór prądu (3-20 W). Oczyszczacz wyposażony został również w podświetlany panel, na którym sprawdzić możesz ustawienia bez zapalania górnego światła. Trzystopniowa filtracja pozwala osiągnąć niemal 100% efektywności w usuwaniu pyłów PM2.5, wirusów i alergenów. Skuteczność potwierdza przyznany urządzeniu certyfikat UK Allergy.

Wybitnie elegancki wygląd

Niewielkie urządzenia o wymiarach 190 x 330 x 190 mm posiada formę minimalistycznego, białego walca, który doskonale wkomponuje się w nowoczesne przestrzenie, ale pasował będzie także do pokoju dziecięcego czy sypialni z białymi akcentami. Jego kształt przywodzi na myśl futurystyczny design lat 50. I 70., może więc stać się nawet ozdobą pomieszczenia.

Przydatne funkcje dodatkowe

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PN1E-W wyposażono w nocne podświetlenie wokół panelu sterowania, Tryb Low gwarantujący cichą pracę i wygaszenie wyświetlacza oraz jonizacyjną funkcję Plasmacluster. Producent zdecydował się wyposażyć to urządzenie w generator jonów High Density 7000, który wypuszcza jony dodatnie i ujemne, zapewniając przyjemną równowagę jonową w pomieszczeniu. To połączenie sprawia, że domownicy mogą cieszyć się powietrzem podobnym do tego, które wdychają w lesie, co ma to ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Badania wykazały, że jonizacja usuwa z powietrza 99,9% wirusów, bakterii i alergenów wziewnych.

Nowoczesny proces filtracji

Oczyszczacz Sharp UA-PN1E-W oferuje trzy stopnie filtracji. Powietrze zasysane jest przez specjalnie zaprojektowany wlot 360°, a następnie oczyszczane jest przez filtr wstępny, którego zadaniem jest wychwycenie największych zanieczyszczeń – kurzu, włosów czy sierści zwierząt. Następnie powietrze trafia do filtra hybrydowego łączącego warstwę HEPA z węglem aktywnym. Filtr ten neutralizuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy oraz zatrzymuje mniejsze zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak pyły PM2.5 i PM10 będące podstawowymi składnikami smogu. To również miejsce, w którym zatrzymywane są wirusy, bakterie, alergeny. Żywotność filtra zintegrowanego wynosi około roku, a ostateczny czas eksploatacji uzależniony jest od jej intensywności i miejsca użytkowania.

Nowością względem poprzednich urządzeń japońskiego producenta jest wylot powietrza 360°. Sharp UA-PN1EW zapewnia równomierne rozprowadzenie oczyszczonego powietrza po całym pomieszczeniu. Nowy design to więc nie tylko odświeżony wygląd, ale także nowe funkcjonalności wpływające na wydajność.

4 miejsce

Oczyszczacz powietrza TCL KJ120 F

Oczyszczacz powietrza TCL KJ120 F

Czwarte miejsce w naszym rankingu na najlepszy oczyszczacz powietrza do 500 zł 2022 zajmuje urządzenie TCL KJ120 F. To również niewielki oczyszczacz, który poradzi sobie w pomieszczeniach o powierzchni do 15 mkw. Posiada wieloetapowy system filtracji, który jest w stanie usunąć z powietrza 99,9 % zanieczyszczeń. Nie posiada jonizatora powietrza, za to można sterować nim za pomocą smartfonów i innych urządzeń mobilnych pracujących na systemach Android oraz iOS.

Zobacz na:

Zalety:

 • Circle CheckTrzystopniowa filtracja
 • Circle CheckFiltr HEPA + węglowy
 • Circle CheckFunkcja Auto
 • Circle CheckWspółpraca z urządzeniami Android i iOS
 • Circle CheckKompaktowe wymiary
 • Circle CheckElegancki design
 • Circle CheckCADR 120 metrów sześciennych / h

Wady:

 • Circle X MarkBrak jonizacji powietrza

Innowacyjny wskaźnik CADR

Wskaźnik CADR informuje nas o możliwości dostarczenia czystego powietrza (Clean Air Delivery Rate). Im częściej powietrze w ciągu godziny jest filtrowane, tym jest lepiej oczyszczone. W przypadku normalnego poziomu zanieczyszczenia wystarczy trzykrotna wymiana powietrza w pomieszczeniu (cała objętość powietrza w pomieszczeniu musi być trzykrotne filtrowana). W przypadku alergików zalecamy pięciokrotną cyrkulację powietrza. Im wyższe ustawienie prędkości pracy oczyszczacza powietrza, tym więcej razy powietrze będzie wymienione w ciągu godziny.

Ergonomiczny panel dotykowy

Oczyszczacz powietrza TCL KJ120F posiada czytelny panel dotykowy, który wymaga minimum zaangażowania. Cztery tryby prędkości pozwolą dostosować oczyszczacz powietrza do indywidualnych wymagań.

Trzystopniowy proces oczyszczania powietrza

Źródłem lotnych związków organicznych występujących w postaci gazowej w powietrzu wewnątrz pomieszczeń są bakterie, pleśnie, materiały budowlane, tworzywa sztuczne, a także środki czyszczące i pochodne spalania. Najczęściej spotykane objawy nadmiernej ilości zanieczyszczeń to bóle głowy, zmęczenie, zaburzenia snu, podrażnienie dróg oddechowych i reakcje nadwrażliwości. Oczyszczacze powietrza mają za zadanie pozbyć się ich z naszego otoczenia. Dzięki zastosowaniu w produkcie TCL KJ120F wieloetapowej filtracji producent gwarantuje usunięcie szkodliwych cząstek w 99,99%. Filtry zastosowane w urządzeniu to filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr z aktywnym węglem.

Wyjątkowa funkcja Auto

Inteligentny oczyszczacz TCL KJ120F samodzielnie dobiera rodzaj programu i stopień natężenia pracy, z jakim powinien pracować, aby skutecznie i w jak najkrótszym czasie oczyścić powietrze w pomieszczeniu.

5 miejsce

Oczyszczacz powietrza CECOTEC Total Pure 1000 Handy

Oczyszczacz powietrza CECOTEC Total Pure 1000 Handy

Oczyszczacz powietrza marki CECOTEC model 1000 Handy to urządzenie o mocy 25 W zdolne do filtrowania i oczyszczania 60 m³/h powietrza z pomieszczenia o maksymalnej wielkości 25 mkw. Na przedniej ściance oczyszczacza znajduje się panel dotykowego sterowania oraz ustawienia prędkości i czasu. Poziom hałasu, jaki emituje urządzenie, wynosi 55 decybeli. Oczyszczacz ten posiada dwustopniowy proces filtracji za pomocą filtra wstępnego oraz filtra z węglem aktywnym.

Zobacz na:

Zalety:

 • Circle CheckTrzy tryby pracy
 • Circle CheckWbudowany jonizator
 • Circle CheckWbudowany timer
 • Circle CheckŁadny design
 • Circle CheckCADR 60 metrów sześciennych / h

Wady:

 • Circle X MarkBrak czujnika czystości powietrza
 • Circle X MarkBrak filtra HEPA

Wydajny jonizator powietrza

Dużą zaletą urządzenia 1000 Handy jest wmontowany jonizator powietrza, który nadaje oczyszczanemu powietrzu cechy podobne do tych występujących w czystym środowisku naturalnym. Jonizator generuje jony ujemne, które aktywnie współpracują z dwoma filtrami, aby osiągnąć optymalne oczyszczenie domu.

Cenne funkcje dodatkowe

Oczyszczacz posiada trzy prędkości pracy – Low, Medium i High, dzięki czemu możemy dostosować jego działanie do indywidualnych potrzeb. Urządzenie wyposażone jest także w czasomierz, za pomocą którego można zaprogramować automatyczne wyłączenie po 1, 3, 7 lub 15 godzinach pracy.

Zobacz podobne rankingi